• Online právě 2 lidé.
• Posledni zápis na chatu

18.02.2013, 23:14
od Monika
• Posledni reakce v sekci "Zeptali jste se" k článku
Autocenzura :)
20.08.2007, 12:05
od Sysel
"  Aktuální Heroplán.
"  Chcete vědět co se děje?
Pošlete nám svůj mail!


návštěvníků od 15. dubna 2003
[CNW:Counter]

Napsali jsme - článek

Milí návštěvníci, ctěná poroto...

   Ať si mi to kdo chce věří nebo ne, já jsem rád, že se tady (myšleno na Ohlasech) objevují i příspěvky kritické, i když se mi nečtou zas tak snadno. Je mi to ale pořád nesrovnatelně méně nepříjemné, než když mě "sejmou" někde v novinách, kde nemám možnost k tomu nic říct. A tak u toho i zůstaňme. Nikdo ostatně neřekl nic sprostého ani zlého, to já bych možná uměl být na vašem místě i přísnější ! Myslím, že na všech těch příspěvcích je něco pravdy, ty koncerty zatím ještě nebyly úplně vychytané, stále ještě teprve hledáme tu nejsprávnější souslednost, nejen písní, tam už je celkem jasno, ale celkově - barev, nálad, temp, taky nasvícení... co po čem ztlumit, kdy přesně začít hrát ještě do potlesku, kdy to na chvíli zastavit a něco říct, kdy to naopak za žádnou cenu nezastavovat, kde si něco přidat a kde se na ty fóry úplně vykašlat atd. (tohle prostě ve zkušebně neuděláte, i kdybyste to tam zkoušeli sto let)... a tam, kde je publikum vstřícnější, se to už i daří, takže na lodi nevládne žádná depka, spíš "soustředěný optimismus"... už jsme všichni staří vlčáci, takže jsme věděli, že to "nebude hned zlatý". Snad bych se měl jen ohradit proti tvrzení, že koncert v Hradci neměl jiskru... A nakonec, kdoví, možná ji fakt neměl, mně to tak ale určitě nepřipadalo. Či snad koncert jiskru měl a já ne ? Inu, taky je to možné, ale to obvykle poznám první a o to víc to skrývám. Tenhle koncert je trochu jiný, je těžší ho zahrát (a tudíž asi i vstřebat), je v něm pár jemností navíc, na úkor různých "kankánů", které se nám (možná jen na nějaký čas) trochu omrzely... už prostě netlačí tolik na tu první signální, v té hospodě je při vší snaze dost velký ruch, a když do toho ještě začne pršet, člověk může jen doufat, že se lidi neodejdou schovat. Schovat se však nikdo nešel, to já pečlivě sleduju... Můžeme se koneckonců všichni také mýlit, i kdyby se nás všech devět shodlo, že to dnes mělo konečně ten dvěstěprocentní tlak, někomu to může připadat málo. Může být, že U Letců byl opravdu o něco slabší "vizuální" tlak : jeviště je tam maličké, udělat piruetu s kytarou znamená něco shodit nebo někomu vyrazit zub... Nicméně já s tím příspěvkem polemizovat nechci, Nohavicu před dvaceti lety jsem ještě neznal, a bylo by mi celkově milejší, kdyby sem každý raději psal, co si fakt myslí. Navzdory všemu je totiž pocit z toho opětovného hraní spolu tak neuvěřitelně euforický, že po dobu téhle šňůry asi žádnou chválu potřebovat nebudeme. Přesto - pro ty, kteří jste to ještě neviděli a jste některými příspěvky tady zvikláni - kapela hraje podle mého názoru o trochu líp než v době, kdy jsme ji předloni načas rozpouštěli. Líp komunikujeme na jevišti i mimo něj, a já vím, že až tomu koncertu vychytáme všechny mouchy... Jen počkej, zajíci !

   Ale i tak se velice těším zítra do Brna a v sobotu na fotbal. To je jediný koncert za rok, kde si už od začátku můžeme na jevišti kouřit kolik chceme, hrát co chceme, s kým kdo chceme (na co chceme) a nikoho to n....e!. Kdo by se netěšil ?

   V.

   P.S. Neveselé úvahy nad žalostnými výkony naší skupiny, o kterých jsem se zde dočetl, mě přivedly k pěknému novému názvu : Nešťastný Šafářův Tvoreček. Děkuji.