• Online právě 4 lidé.
• Posledni zápis na chatu

18.02.2013, 23:14
od Monika
• Posledni reakce v sekci "Zeptali jste se" k článku
Autocenzura :)
20.08.2007, 12:05
od Sysel
"  Aktuální Heroplán.
"  Chcete vědět co se děje?
Pošlete nám svůj mail!


návštěvníků od 15. dubna 2003
[CNW:Counter]

Zeptali jste se - dotaz a odpověď

Původ kytar v "Městu měst"...?
Dotaz:
Lopuch
ladisllawus@volny.cz
6. 12. 2002, 11:12:16

Vlastovi: Nicméně bych se s dovolením taky zeptal alespoň na původ kytar v Městě měst. Tedy konkrétně té akustiky v začátečním rubatu a pak na tu, co vaří ten nečekanej podmanivej beklajt od druhé sloky.
Všem: 'knej víkend. eL

Odpověď:
vlasta redl
v@r.cz
7. 12. 2002, 22:01:15

To Lopuch: Španěla na začátku je moje vlajková loď od Pana Mistra Kubly z Chebu. Pepa Kubla, k velkému zármutku všech, kteří toužili po jeho nástroji, pověsil, snad ze žalu nad tím bídným světem, své řemeslo na hřebík. Ještě předtím pro mě ale stihl vyrobit snad poslední dvě své kytary. Jejich čas teprve přijde. Elektrika, která tam pak hraje "sólující" beglajt, je luxusní model Charvel, tentokrát opravdický, zřejmě nejdražší model, na jaký jsem kdy hrál, daleko, předaleko za obzorem možností mé tehdejší finanční fantazie... (podle mého vyprávění o ní mi později Ivoš Pořízka vytvořil svoji mistrovskou "olši-javor"). "Jaks´ k tomu Rolls-Roysi přišel, nemajetný červe ?" - slyším Tě, Lopuchu, v duchu se ptát... Inu - nijak. Stál tam v koutě, nějaký hudebník si ho ve studiu u Pařízka nechal, snad aby mu ho neukradli v hospodě, neboť bylo dotočeno a dotočná (něco podobného jako dožínky) se, pokud vím, neodkládá. A tak jsem se Radima zeptal "myslíš, že by hodně řval, kdyby si ji půjčil ? (Víte - tehdy nebylo tak snadné někomu zavolat a prostě se ho zeptat) A Pařízek pravil "Hóvno, to je súpr chláp!" A tak jsem si ji teda bez souhlasu majitele zapojil přímo do mixpultu a nahrál na ni nejprve Andante, pak Město měst, a nakonec - již se souhlasem majitele, který se tam mezitím objevil - Ve vysokých horách. (Pokud si vzpomínám, koupil jsem mu nějakou drahou flašku, ale kdybyste mě zabili, na jméno toho chlapa si nevzpomenu.) V čistém zvuku té kytary, jak by řekl Lasica (nebo Satinský ?) "boli tie peniaze počuť ".
Moudro závěrem : když děláte něco "bohulibého" a potřebujete k tomu něco, co přesahuje vaše možnosti, Pámbu vám to prostě přihraje. Překročím teď předepsaný bonton a trochu samožersky (ale s velkou úctou ke všem, kteří se na tom podepsali) napíšu, co si doopravdy myslím, totiž že pokud Pámbu existuje, tahle deska by mu z větší části " libá " klidně mohla být. Až na ty tempa !