• Online právě 1 člověk.
• Posledni zápis na chatu

18.02.2013, 23:14
od Monika
• Posledni reakce v sekci "Zeptali jste se" k článku
Autocenzura :)
20.08.2007, 12:05
od Sysel
"  Aktuální Heroplán.
"  Chcete vědět co se děje?
Pošlete nám svůj mail!


návštěvníků od 15. dubna 2003
[CNW:Counter]

Zeptali jste se - dotaz a odpověď

Autocenzura...?
Dotaz:
Kubas
anglokuba@seznam.cz
1. 12. 2002, 19:48:15

Večera dobrého vinčuji!
Vlastovi:
Před nějakym tim pátkem jsem si četl jeden rozhovor, kde si Vlasto řikal, že tvoje autocenzura dosahuje někdy až 80%, což je dost velký číslo a já jsem se chtěl zeptat, čeho se ta cifra týká. Jestli je to spojený s textama nebo s hudbou, popřípadě jestli se jedná o celý písničky nebo o nějakou postupnou cenzuru čili o škrtání a vyměňování. Slávek Janoušek mi v Plzni řikal, že u něj je to tak jedna ku jedné, ale tim asi myslel hotové věci. Honza Nedvěd prý zase vyfrkne sto pecek do roka a patnáct nej se potom přetaví v každoroční CD, ale to už je trochu jiná kategorie. Je to celkem zajímavý.

Odpověď:
vlasta
v@r.cz
2. 12. 2002, 05:57:30

Kubovi : Nevybavuju si, že bych za posledních deset let použil v nějakém rozhovoru tohle číslo (80%)... Říkávám vždycky, že za rok napíšu také těch 100 písní, ale 97 jich vyhodím. Mimochodem, jeden nejmenovaný český písničkář prý napíše každý den tři písně ještě před snídaní, tak to by bylo za rok tisíc dvěstě ? To už trošku zavání optimismem...
Tři - čtyři dobré písně za rok je hodně slušná produktivita, a každý, kdo jich napíše (průměrně) víc, je mi už poněkud podezřelý.
Jednou jsem ale napsal za noc sedm písní... snad se tehdy mezi sebu Múzy sázely... Nicméně na desce se z nich zatím objevily jen dvě, v rozmezí dvanácti let...
V hokeji je ta produktivita přece jen mapovatelnější, bohužel, u některé písně se často až po pár letech ukáže, že to sice gól byl, ale vlastní. Proto je tak důležité autocenzurovat své ambice, ty zbytečné písně si pak už najdou samy cestu do koše.