• Online právě 1 člověk.
• Posledni zápis na chatu

18.02.2013, 23:14
od Monika
• Posledni reakce v sekci "Zeptali jste se" k článku
Autocenzura :)
20.08.2007, 12:05
od Sysel
"  Aktuální Heroplán.
"  Chcete vědět co se děje?
Pošlete nám svůj mail!


návštěvníků od 15. dubna 2003
[CNW:Counter]

Napsali o nás - článek

Předposlední koncert Vlasty Redla se odehrál v jeho rodišti
18.12.2001, Luboš Rosí

Vlasta RedlPřišel, zahrál, nadchl a na delší dobu se rozloučil. Tak by se dalo popsat jedno z posledních vystoupení Vlasty Redla se skupinou Každý den jinak, které odehrál ve svém rodišti v Novém Jičíně. Hudebník má na příští rok totiž naplánovánu dlouhodobou koncertní odmlku.

"Dobrý večer, vítám vás na polární výpravě!" pozdravil se na začátku večera Vlasta Redl s publikem. V narážkách na tuhou zimu venku i v sále klubu Happy End pak pokračoval během celého vystoupení. "Normálně přestávky neděláme, ale dnes bude asi potřeba kvůli úpravě ledu. Jo a proč si vlastně neodložíte?" častoval s úsměvem muzikant své fanoušky. Svým koncertem Vlasta Redl připomněl velkou většinu svých dosud vydaných alb. Na nejstarší doby své práce zavzpomínal skladbami "Démon", "Město měst", "Montér Blues" či "Hrála mi Julii". Deska "Na výletě" byla zastoupena písní "Opět na výletě", spolupráce s Pavlicovým Hradišťanem ožila díky slavnému kousku "Vracaja sa dom", následující CD "O kolo zpět" z roku 1996 poskytlo pro novojičínský koncert například píseň "6&90" či "Příteli". Nechyběly ani počiny z kompaktu nahraného v roce 1998 s KDJ (například "Ej, Bože můj" či "V hornom dolnom konci"). V repertoáru sice hudebník oproti svým koncertům z předchozích zhruba dvou let ničím nepřekvapil, přesto si posluchače získal. Víc než precizní reprodukce jeho starších i novějších skladeb, několik vskutku pozoruhodných "special live" vsuvek do osvědčených songů, nebo nečekané přechody ze stylu do stylu a zpět udělaly své. Jakoby mně ještě stále v hlavě zněla bluesová pasáž z písně "Husličky"...

Nechyběly pochopitelně ani pro Redla a jeho kapelu tolik typické parádičky. Simulace foukací harmoniky ústy Pepy Šobáně, basový sbor jako Redlův doprovod v písni "Montér Blues" či svérázné zakončování písní Vlastou Redlem, v čele s jeho populárním kouskem, napodobením letu skokana na lyžích. "Tak, milí sněhuláci, loučí se s vámi skupina včera neznámá, dnes slavná. Skupina, která se jmenuje Každý den jinak, si pro tento koncert vybrala název Polární záře!" - těmito slovy koncert končil. Nechyběla ani špetka nostalgie, Redl už totiž dopředu naznačil, že s hraním je teď konec a že jen těžko může odhadnout, zda se někdy v budoucnu podaří dát partičku Každý den jinak ještě dohromady. Ostatně, tady je vyjádření Vlasty Redla z jeho stránek (zde): "Vlasta Redl & Skupina, která se jmenuje Každý den jinak, si dovolují oznámit, že od Nového roku plánují neznámo jak dlouhou koncertní pauzu, během které se hodlají o to intenzivněji věnovat mj. studiu nových technologií, stavbě domů, psaní, skládání a nahrávání nových písní, a to jak společně, tak také každý zvlášť. A protože opravdu nelze stoprocentně vyloučit, že to pak už nikdo nedá znovu dohromady, oznamují tímto všem bývalým kamarádům, známým a skalním příznivcům, že nechtějí-li riskovat, že je už nikdy neuvidí na jevišti pohromadě, mají přinejmenším letos několik posledních příležitostí vidět je naživo v sestavě, v jaké spolu hráli, zpívali a nezřídka i tancovali nejméně od roku 1994."

Patrně na dlouhou dobu poslední show Vlasty Redla v doprovodu Karla Macálky, Pepy Šobáně a Davida Velčnovského se tak odehraje v sobotu 22. prosince od 19.30 hod na Malé scéně ve Zlíně.

Vlasta Redl, Happy End, Nový Jičín, 16.12.2001

Převzato z http://www.musicserver.cz.