• Online právě 2 lidé.
• Posledni zápis na chatu

18.02.2013, 23:14
od Monika
• Posledni reakce v sekci "Zeptali jste se" k článku
Autocenzura :)
20.08.2007, 12:05
od Sysel
"  Aktuální Heroplán.
"  Chcete vědět co se děje?
Pošlete nám svůj mail!


návštěvníků od 15. dubna 2003
[CNW:Counter]

Napsali o nás - článek

Vlasta Redl se předvedl Brnu ve skvělé formě
29.04.2001 14:43, Luboš Rosí

Brněnské vystoupení Vlasty Redla a skupiny Každý den jinak v tamním kultovním klubu Šelepka upoutalo nadprůměrně kvalitním ozvučením, muzikantskou pestrostí vystupujících interpretů a také schopností Vlasty Redla pobavit svérázným humorem přítomné diváky.

Vlasta Redl "Strašně nerad hraju na cizí kytary. To je to nejhorší, co může muzikanta potkat“ svěřil se v úvodu publiku hudebník a dodal: "S cizíýma kytarama je to jak s cizíma ženskýma. Buď nestojí za nic, nebo byste je taky chtěli... obojí je špatně...

Během vystoupení Redl představil program, se kterým se spolu s kapelou právě vydali na šňůru. Bez kytaristy Michala Vašíčka, který ze sestavy Každý den jinak odešel koncem loňského roku, kapela částečně lehce změnila aranžmá některých písní., ve většině skladeb však díky bravuře zbylých muzikantů Vašíčkova absence nebyla poznatelná.

Redl tradičně nadchl energickým přístupem a spoustou improvizačních hudebních vsuvek, předeher a sól, kterými obohatil oproti originálním nahrávkám své písně jedinečností, spjatou s předvedeným live provedením. Pro brněnské vystoupení si jeho kapela dle svého zvyku zvolila název až na úplném konci koncertu. Žhavé prstíky, jak se nakonec muzikanti pojmenovali, zahrály pestrý výběr z obsáhlého Redlova repertoáru, čítající jak písně folkrockové, tak skladby lidové, výrazně rockové nebo lehce popově laděné. Zazněly tak jak staré skladby ("Montér blues na staré modré kytaře", "Opět na výletě", "Démon"), tak nejnovější, dosud nevydané písně.

Součástí koncertu bylo také samostatné vystoupení Redlova hudebního přítele z USA, původem rodáka z Ostravy, Radima Zenkla. Ten navodil několika instrumentálními skladbami hloubavou atmosféru, která následně přešla ve strhující konec večera, gradující právě společnou interpretací Rendlových i Zenklových hudebních kousků.

Brněnským koncertem se pro letošní sezónu Vlasta Redl i s vystupujícími kolegy opět uvedli ve skvělé formě, která slibuje podobnou preciznost a hudební úroveň nejen pro další klubové koncerty, ale hlavně pro letošní festivaly, jejichž pravidelnou hvězdou tito muzikanti bezesporu jsou.

Vlasta Redl a Radim Zenkl, Šelepova No.1, Brno, 19.4.2001

Převzato z http://www.musicserver.cz.